شمن
  
 
 
آرشیو
 
جمعه 25 آذر‌ماه سال 1384
بدون شرح نه ، ولی با شرح مختصر.

گویا خواجه همام پیشگو بودست و با نظر به این سخنان که در جلسه هیئت دولت عنوان شدست  چنین شعر زیبا و مناسبی  سرودست :

ترشی تو  و لیک نکته ات شیرین است

یک نکته تو لایق صد تحسین است

چون نکته از دهان تو شنیدم گفتم

درری که زکون خر بیفتد اینست.

گزارش احمدى نژاد از سفر به عربستانی

:-<

 

ما که بلند شدیم، پادشاه عربستان هم بلند شد و اصلاً مثل اینکه برنامه ریزى شده بود - اینها واقعاً عنایات الهى است - که جلسه افتتاحیه این طورى تلقى شود که من و پادشاه عربستان داریم افتتاح مى کنیم، با هم وارد سالن شدیم تمام تلویزیون ها دارند نشان مى دهند، به افتخار ما دست مى زنند و گفت ما واقعاً احساس کردیم یک نیروى دیگرى ما را حرکت داد، گفت جلسه افتتاحیه این طورى شروع شد. بعد یک جلسه شام بود (البته من عذرخواهى مى کنم که نمى توانم بعضى چیزها را بگویم) همه سران نشسته بودند، گفت ما هم با سران یکى از کشورها در گوشه اى نشسته بودیم، متوجه نبودیم که شاه عربستان وارد شد، ایشان آمده بود دانه به دانه حال و احوال، ساعت ۱۰ شب بود، یک دفعه به ما گفتند که ایشان وارد شده بریم بر سر میز شام، ما که بلند شدیم برویم سراغ ایشان حال و احوال کنیم، دیدیم ایشان آمد سمت ما، یک خوش و بش اولیه کردیم و ایشان در همان جا اظهار علاقه کرد که بنشیند با هم چند دقیقه اى صحبت کنیم، حالا همه سران نشسته اند آنجا یک دفعه ایشان چنین چیزى گفت، نشستیم آنجا، تمام تلویزیون ها نشان مى دادند که تمام سران ایستاده اند، ایشان اصرار که بیا بشینیم یک گپ برادرانه اى بزنیم، مى گفت این اصلاً براى همه مهمان ها عجیب بود مى گفت من اینها را فضل الهى مى دیدم به خصوص صدا و سیماى عربستان روز اول که رفتیم اصلاً پوشش خیلى کوچکى از اخبار ایران مى داد و حتى صحنه هاى ورود را خیلى پوشش نمى داد، اما در آن موقع که با پادشاه عربستان نشسته بودیم کل تبلیغات براى ایران شروع شد، که ایران این طور است و آن طور است گفت جالب بود که بعد از این دیدیم دانه دانه تمام سران کشورهاى اسلامى دارند به پیش ما مى آیند و اصرار دارند که ما به کشورشان برویم، اصلاً اصرار دارند که ما ۱۰ دقیقه با آنها حرف بزنیم، این خیلى مهم است. بعد مى گفت وقتى سخنرانى ما تمام شد، یک موجى از شادى در بین تمام روساى کشورها ایجاد شد، حالا اسم نمى برم، ایشان در جلسه اسم بردند حتى بعضى ها را اسم بردند که خدا مى داند اصلاً آدم باورش نمى شود، اینها آمده اند پیش من و گفتند که خدا خیرت بدهد، تو آبروى ما مسلمان ها را خریدى، تو هویت دادى به اسلام، تو حرف درد دل ما را زدى، حتى آنها که بر حسب ظاهر با آمریکا رابطه دارند. از چند تا کشورها اسم بردند که وقتى همراهان آن کشورها وقتى رهبر آن کشور حرف مى زدند، خودشان هم کفى نمى زدند، مى گفت وقتى که ما صحبت کردیم، همه مشت ها گره کرده، حالت هم مرگ بر آمریکا و هم درود بر شما. مى گفت با این حالت از ما استقبال کردند و خدا مى داند ایشان در صحبت هایش این بود که اصلاً محوریت کنفرانس رفت به سمت این که جمهورى اسلامى چه مى گوید.
بعضى از بندهایى که در قطعنامه قرار بود بیاید، اصلاً حذف شد و کسى جرات نکرد وارد آن وادى ها شود و بعد بخش هایى در آن گنجانده شد از جمله این که حمله به یکى از کشورهاى اسلامى به مثابه حمله به همه آنها است. البته شاید این عملى نشود اما مهم این است که حضور ایران باعث شد که یک وحدتى بین آنها با محوریت ایران اسلامى شکل بگیرد. آن هم توسط یک رئیس جمهور بسیجى، اینها را گفتم که شما به بسیجى بودنتان افتخار کنید. رئیس جمهور همین آرمان خواهى بسیجى که شما دارید، استکبارستیزى و عدالت محورى را در جهان مطرح مى کند و اینگونه مورد استقبال جهان اسلام قرار مى گیرد. ایشان قسم مى خورد و مى گفت که یکى از سران آن کشورها به پیش من آمده بود و اصرار که آقا تو را به خدا بیا به کشور ما، گفته بود که طبق روابط دیپلماتیک، قبلاً رئیس جمهور قبلى ما آقاى خاتمى به آن کشور آمده است، حالا شما باید بیایید مى گفت گفته نه، شما باید بیایید، یعنى حضور رئیس جمهور ما براى آن رئیس جمهور افتخار مى آفریند و قدرت آن را بالا مى برد، الان این جایگاه جمهورى اسلامى است.
زاهدى تاکید کرد: انشاءالله با وحدتى که بین ما ایجاد خواهد شد ما مى توانیم پرچم دار آرمان خواهى جهان اسلام در دنیا باشیم، همین ها است که مقدمات ظهور امام زمان (عج) را فراهم مى کند. جالب بود که ایشان مى فرمودند اتفاقاتى در این کنفرانس افتاد که حقانیت ما را نشان مى داد. ایشان مى گفت که به زیارت خانه خدا رفتیم، شاه عربستان اصرار داشت که من شانه به شانه ایشان راه بروم، اینها خیلى مهم است بعد در طوافى که انجام مى دادیم، من عقب افتادم، چون مى گفت بعضى ها مى خواهند بروند و دنبال ایشان باشند و تصویرشان در تلویزیون پخش شود، خلاصه بعد دیگر طورى شد که به ایشان رسیدیم و به اتفاق هم از آن منبرى که وارد داخل بیت کعبه مى شود بالا رفتیم و جالب بود در طواف، آنجا که برد یمانى هست و آنجا که بانو بنت اسد وارد خانه خدا شد و بحث امام على، همان بسیجى که اشاره شد، مى دانید که آنها نه تنها مکروه، بلکه اصلاً فعل حرام مى دانند که آن قسمت را ببوسند، ماموران هم ایستاده اند که اگر کسى ببوسد او را مى زنند، رئیس جمهور دیشب مى گفت براى اولین بار در طواف هاى اولیه ایشان (پادشاه عربستان) دست مى کشید به آن محل، در طواف هفتم، رفت و آن محل را بوسید، بوسیدن آنجا[به عقیده آنها] یعنى آدم کافر است ولى خود پادشاه عربستان رفت و بوسید و تلویزیون ها نشان دادند، همان کارى که قبلاً ما مى کردیم و به ما خرده مى گرفتند که اینها نجس هستند.....

(منبع شرق ۲۲ آذر ۸۴ )


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 144276


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها